Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Podróże > Gdzie najtaniej w Europie?

Berlin

Berlin jest stolicą naszego zachodniego sąsiada czyli Niemiec. Tutaj obraduje rząd Republiki Federalnej Niemiec. Berlin jest też największym miastem niemieckim. Posiada samodzielne prawa kraju związkowego. Miasto rozpościera się na powierzchni 890 km², mieszka w nim prawie 3,5 mln ludzi. Jest trzecim co do wielkości miastem Unii Europejskiej. Największym jest Londyn, drugie miejsce zajmuje Paryż. Przez Berlin przepływa kilka rzek między innymi Sprewa i Hawela. Na terenie miast znajduje się wiele jezior i urokliwych zatok. Największym jeziorem Berlina jest Müggelsee.

Berlin posiada także warte obejrzenia zabytki historyczne. Jest to Brama Brandenburska, pozostałości Muru Berlińskiego dzielącego niegdyś miasto na dwie części – wschodnią i zachodnią, ratusz, Pałac Charlottenburg oraz wiele innych. Warto także wybrać się na Wyspę Muzeów, gdzie znajdziemy Muzeum Pergamońskie ze zbiorami sztuki starożytnej, Stare Muzeum – tu jest słynne Muzeum Egipskie i Antikensammlung. Na Wyspie Muzeów znajduje się także godne polecenia Muzeum im. Bodego, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa.

W Berlinie można poczuć szyk wielkomiejski, gwar i ruch wielkiego miasta oraz odpocząć w licznych parkach i skwerach. Berlin jest miastem bardzo przestrzennym.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.