Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Plaże > Wyjątkowe plaże

Bezpieczna podróż

Bezpieczna podróż to nie tylko odpowiednia dbałość o własne zdrowie, ale i ochrona przed złodziejami i nieprzewidzianymi w skutkach wypadkami. Tu także należy przestrzegać odpowiednich zasad, które pomogą przetrwać podróż w dalekie kraje.
Złodziej czuwa, złodziej nie śpi. Zawsze tak jest. Złodziej wykorzystuje zatem moment naszej nieuwagi, dlatego pamiętajmy, by gotówkę i inne kosztowności nigdy nie trzymać na wierzchu, ale w dobrze schowanym miejscu. W hotelu warto wynająć sejf zamykany na klucz i szyfrowy zamek. Koszty takiego wynajmu nie są duże w porównaniu z utratą pieniędzy przeznaczonych na wypoczynek. W sejfie możemy także trzymać biżuterię.
Przezorny, zawsze ubezpieczony i nie jest to pusty slogan reklamowy. Przed podróżą zawsze trzeba się ubezpieczyć. Najlepiej zrobić ubezpieczenie NNW czyli od następstw niebezpiecznych wypadków w podróży i warto sprawdzić zakres tego ubezpieczenia – czy obejmuje leczenie szpitalne, operacje, ewentualnie transport do Ojczyzny. Wszystko bowiem może się zdarzyć. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem popaść w tarapaty finansowe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.