Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Turystyka > W Dublinie nie wydasz dużo

Bezpieczne plażowanie

Kąpiele słoneczne są bardzo przyjemne i warto z nich skorzystać, bo słońce to samo zdrowie przede wszystkim dla naszego układu kostnego oraz nerwowego i odpornościowego. Należy jednak pamiętać, że słońce w nadmiarze jest niebezpieczne i może poważnie zagrozić naszemu zdrowiu.

Dlatego też należy przestrzegać kilku bardzo prostych zasad, by jeden dzień leżenia na słoneczku nie był dniem ostatnim naszych wakacji. Po pierwsze, nadmierne przegrzanie organizmu może doprowadzić do udaru słonecznego, który może się skończyć problemami z układem oddechowym i sercem. Po drugie, przegrzanie może doprowadzić do odwodnienia organizmu, a w konsekwencji nawet śmierci. Po trzecie, przegrzanie to oparzenia słoneczne.

Aby do tego nie doszło należy pić dużą ilość płynów, unikać przy tym alkoholu i płynów z kofeiną. Nie należy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w godzinach od 11 do 15. Warto odpuścić sobie forsowne treningi. I koniecznie należy smarować się kosmetykami z filtrami przeciwsłonecznymi oraz zawsze ochraniać głowę odpowiednim przewiewnym nakryciem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.