Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Porady > Jak bronić się przed udarem słonecznym?

Bruksela

Bruksela jest stolicą Belgii, a jednocześnie stolicą Unii Europejskiej. Jest to miejsce, gdzie obraduje Parlament Europejski i mieszczą się najważniejsze władze UE. W Brukseli ma również swoją siedzibę NATO. Bruksela leży nad rzeką Senne. Jest zabytkowym belgijskim miastem o fantastycznym rynku – jednym z największych i najpiękniejszych na naszym kontynencie. Nazywa się Grand Place.

W centrum brukselskiego rynku znajduje się wspaniały, gotycki ratusz. Otaczają go domy cechów kupieckich pochodzące z XVII wieku. Szczególnym obiektem wartym obejrzenia jest Dom Króla. Jest to XVI-wieczny pałac. W jego murach dzisiaj znajduje się Muzeum Miejskie. Najważniejsze kolekcje tego muzeum to kolekcja ceramiki i wyrobów ze srebra. Na Grand Place warto przybyć wieczorem. Wtedy nad Domem Króla odbywają się pokazy „son-et-lumiére”.

Będąc w Brukseli nie można pominąć wzgórza Treurenberg, gdzie znajduje się Katedra św. Michała i św. Guduli ze wspaniałymi XVI-wiecznymi witrażami. Najważniejszym jednak symbolem stolicy Belgii jest siusiający chłopiec, czyli XVI-wieczna fontanna – Manneken Pis.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.