Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Grecja > Greckie wakacje

Chorwacja – wielka przygoda w małym kraju

Chorwacja jest małym krajem położonym na Półwyspie Bałkańskim w basenie Morza Śródziemnego. Jest też jednym z najpopularniejszych celów podróży wakacyjnych. Dlaczego chętnie odwiedzamy Chorwację?

 

Chorwacja jest miejscem niezwykłym. Kraj z tysiącem wysp niezwykłej urody, któremu uroku nadaje bogata przyroda, zapierające dech krajobrazy i wspaniałe zabytki. A ciepły i czysty Adriatyk jest morzem uwielbianym przez turystów. Chorwacja ma oryginalne, urozmaicone i malownicze wybrzeże, wzdłuż którego rozlokowane są liczne podłużne wyspy. Ten typ wybrzeża jest wyjątkowy na skalę światową i nazywa się dalmatyńskim (Dalmacja to nazwa regionu w Chorwacji, wzdłuż którego rozlokowane są wyspy). I właśnie dla tych widoków oraz panującej tu atmosfery rok rocznie zjeżdżają do Chorwacji tysiące turystów.

Piękno Chorwacji cenili nawet już starożytni mieszkańcy. Pierwszy o Chorwacji pisał Kasjodor. Zachwycał się wyjątkowym życiem nadmorskich patrycjuszy. Chorwację uwielbiał Dante Alighieri i George Bernard Shaw, dla którego Chorwacja była prawdziwym rajem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.