Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stolice europejskie > Syndrom Paryża

Chorwacka przygoda w trzech regionach

Chorwacja to trzy turystyczne regiony – Dalmacja, Zatoka Kvarner i Istria. Każda z nich ma swoisty klimat, którego warto zakosztować zwiedzając ten piękny kraj.

Dalmacja jest przepełniona historią. Ciągnie się wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego. Wzdłuż wybrzeża Dalmacji rozrzuconych jest 1185 wysp. I to jest urok tego regionu turystycznego, który jest głównym magnesem przyciągającym turystów do Chorwacji. Najważniejsze miasta Dalmacji to historyczny Dubrownik, Zadar, Split i Kotor.
Zatoka Kvarner jest miejscem, gdzie góry spotykają morze. To jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Tu turyści znajdują przepiękne plaże, dzikie zatoki, dziewicze lądy i krystalicznie czyste, ciepłe morze. Szczególnie polecanym miejscem jest Park Narodowy Risnjak i Plitwickie Jeziora, połączone malowniczymi kataraktami.
Istria jest największym półwyspem na Adriatyku. Jej powierzchnia wynosi 3160 km2. Istria słynie z plaż, zielonych wysp, spokojnych wiosek i starożytnych miast. Tu znajduje się słynny Rovinj, zwany chorwacką Wenecją. Zwiedzanie Chorwacji jest jak czytanie nieznanej książki. Każde jej miejsce to ekscytująca opowieść, która nigdy się nie kończy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.