Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Porady > Po powrocie z tropików

Dziwne hotele

Hotele poszukują oryginalnych pomysłów, by przyciągnąć gości, którzy poszukują noclegu w mało tradycyjnych budynkach. To dla nich wybudowano hotele w więzieniu, czy zorganizowano noclegi w samolocie…
Hotel w więzieniu, czyli Löwengraben znajduje się w Lucernie, w Szwajcarii. Ten bardzo dobrej klasy hotel znajduje się w budynku, gdzie przez ponad 100 lat było czynne więzienie. Nocleg można spędzić w celi więziennej albo w dawnym biurze dyrektora więzienia.
Hotel kapsuła to pomysł japoński. Kapsuły są podobne do wielkich inkubatorów, w których śpią biznesmeni i nie tylko. Kapsuły to malutkie pomieszczenia, które znajdują się jedno na drugim. Ułożone są w rzędach po kilkadziesiąt sztuk. W kapsule znajduje się telewizor, radio, budzik, telefon. Za drzwi służy roleta.
W fińskiej Laponii turysta może spać w lodzie. Snow Village czyli Śnieżna Wioska – tu gdzie powstają lodowe i śnieżne rzeźby można przenocować w Snow Hotelu. Temperatura w pokoju wynosi od -5 do -2 stopni C.
Jumbo Hostel w Szwecji oferuje noclegi w samolocie. Hostel w Sztokholmie powstał w wysłużonym Boeingu 747-200. Hotel znajduje się blisko lotniska, posiada 25 pokoi z telewizorem, 8 łazienek, kawiarnię i bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.