Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Środki transportu > Awiofobia, czyli podróż samolotem

Hotel

Hotel jest miejscem, gdzie można przenocować. Hotel to przystań turystów, podróżników oraz tych wszystkich osób, które z różnych przyczyn znalazły się w danym miejscu i poszukują noclegu. Tak rozumiane jest potocznie pojęcie hotelu. Ale jaka jest poprawna definicja?

 

Jak podaje polski Główny Urząd Statystyczny, hotelem jest nieruchomość, która znajduje się przede wszystkim w mieście. Hotel, aby był hotelem z prawdziwego zdarzenia, musi mieć minimum 10 pokoi.  Większość z nich powinna być pokojami jedno lub dwuosobowymi. Oprócz miejsc noclegowych hotel musi świadczyć inne usługi, które są związane z obsługą i pobytem klientów. Jedną z takich usług jest serwowanie śniadań, czyli usługi gastronomiczne.

Hotele, w zależności od standardu wyposażenia oraz jakości i zakresu świadczonych usług dodatkowych otrzymują odpowiednią kategorię. Najwyższa kategoria zaszeregowania to 5 gwiazdek, czyli obiekt oznaczony tak *****. Najniższa kategoria hotelowa otrzymuje jedną gwiazdkę. W hotelach znajdujących się w kategorii pięciogwiazdkowej i trzygwiazdkowej pokoje posiadają pełny węzeł sanitarny (łazienka z WC, prysznicem lub wanną). Na terenie tych obiektów powinna również być restauracja.

Tyle o hotelach GUS, a jak jest w rzeczywistości?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.