Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Noclegi > Apartamenty

Jak dzielimy hotele?

Hotele można podzielić na rożne kategorie. Ale przede wszystkim podstawą kategoryzowania hoteli jest zakres pełnionych usług. I tak hotele dzielimy na hotele turystyczne, średniej klasy i hotele luksusowe.
Hotele turystyczne zaspokajają podstawowe potrzeby gości. Oferują tanie, czyste i wygodne miejsca noclegowe. Nie oferują zbędnych luksusów. Ich gastronomia zapewnia tylko śniadania.
Hotele średniej klasy zapewniają bardziej rozbudowany zakres usług jest niż w hotelach turystycznych. Z tych hoteli korzystają osoby podróżujące służbowo, turyści i rodziny z dziećmi. Hotele tej klasy zazwyczaj posiadają restauracje i bary. Każdy pokój posiada swoją łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. Takie miejsca najczęściej mają też sale konferencyjne.
Hotele luksusowe jak sama nazwa wskazuje po prostu są luksusowe i oferują swoim klientom najszerszy zakres usług na najwyższym możliwym poziomie. Posiadają własne SPA, baseny, luksusowo wyposażone apartamenty. Goście mogą skorzystać z osobistej obsługi kamerdynera oraz wyjątkowej kuchni. I jeszcze jedno – takie hotele są bardzo drogie. To obiekty skategoryzowane od 5 gwiazdek wzwyż.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.