Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Wakacje > Kenia

Korynt

Korynt jest portowym, greckim miastem. Znajduje się na Półwyspie Peloponeskim (Peloponezie). Korynt zawsze kojarzy się z Kanałem Korynckim, który łączy Morze Egejskie – Zatokę Sarońską z Morzem Jońskim. Jednak Korynt to dawne starożytne miasto, o czym świadczą zaawansowane wykopaliska archeologiczne.
Najstarsze ślady osadnictwa prowadzą do V tysiąclecia p.n.e. W Koryncie znajdują się paradoksalnie rzymskie ruiny – pozostałości po panowaniu Rzymian i są jedną z największych aglomeracji rzymskich odkrytych na terenie Grecji. Można tu zobaczyć między innymi wspaniałą Świątynię Apollina. Jest to jedna z nielicznych świątyń typowo greckich, które pozostawili Rzymianie. Świątynia Apollina miała monumentalne schody, posiadała 38 kolumn doryckich. To na niej wzorowali się budowniczowie świątyni Ateny na Akropolu ateńskim.
Ciekawa jest także Droga Lechajońska. Trakt ten był wykonany z marmurowych płyt. Droga łączyła port Lechaion z miastem. W starożytności znajdowały się wzdłuż drogi sklepy i łaźnie publiczne. Interesujące są też inne zabytki starożytnego Koryntu takie jak Fontanna Pejrene czy mównica z wyrytym fragmentem Listu do Koryntian. Czy stąd przemawiał święty Paweł? Odkrywanie Koryntu jest niezwykle pasjonującą przygodą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.