Jesteś tutaj: formika-travel.pl > USA > Portland, Maine

Kreta

Kreta jest największą a zarazem jedną z najbardziej znanych i popularnych turystycznie wysp greckich. Kreta jest również piątą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego. Jej linia brzegowa ma długość 1040 km. Na Krecie znajduje się wiele ośrodków turystycznych, a centrum tego świata znajduje się w Heraklionie – największym mieście na wyspie.
Krajobraz wyspy jest podobny do innych wysp greckich. Są tutaj skaliste wybrzeża i szerokie piękne, jasne plaże. Kreta ma ciekawy klimat. Latem jest sucho i gorąco, natomiast zimą wysokie szczyty górskie pokrywa śnieg. Kreta nie jest wyspą zieloną. Roślinność jest skąpa i prawie pustynna. Jedynie jest jej więcej w wilgotniejszych częściach wyspy.
Kreta jest jednym wielkim wykopaliskiem archeologicznym. Odkryto tutaj jedne z największych skarbów kultury minojskiej – ruiny legendarnego królewskiego pałacu w Knossos, pałacu w Fajstos, Malii i Káto Zákros. Są tutaj także i fortyfikacje, które zostały wybudowane przez Wenecjan. Znajdują się w Retimno i Spinalondze. Ciekawe są także zabytki przyrodnicze i krajobrazowe, jak choćby wąwóz Samaria. Każdy znajdzie na Krecie coś, co go zainteresuje i zainspiruje. I na pewno jeszcze wróci na tę wyspę.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.