Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Porady > Jakie dokumenty musi mieć dziecko podczas podróży?

Kwatery prywatne

Planujesz wczasy nad morzem, w górach, wybierasz się na południe Europy? Skorzystaj z kwater prywatnych i pokoi gościnnych. Co to są kwatery prywatne? I jak je szukać?

Kwatery prywatne to miejsca noclegowe, które oferują osoby prywatne. Najczęściej są to pokoje w prywatnych mieszkaniach lub willach. Często posiadają osobny węzeł sanitarny i mają dostęp do kuchni, sali telewizyjnej lub posiadają dodatkowe wyposażenie w telewizję satelitarną, wi-fi. Według definicji GUS-u (Głównego Urzędu Statystycznego) kwatera prywatna to umeblowany pokój w mieszkaniach osób fizycznych, który jest wynajmowany turystom – jako miejsce noclegu. Opłata za pokój powinna zostać określona z góry. Kwatery prywatne można wynająć za pomocą biur podróży, zakwaterowań, turystycznych lub bezpośrednio w miejscu pobytu.
Ten typ noclegu jest bardzo popularną formą wypoczynku w całej niemal Europie. Praktycznie wszędzie można znaleźć pokoje do wynajęcia za niewielką opłatą. I turyści chętnie korzystają z tego sposobu noclegowania – jest tani a zazwyczaj na dobrych warunkach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.