Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Wakacje > Werona

Lizbona

O Lizbonie mówi się, że jest to jedno z najpiękniejszych miast europejskich. Była wzorcem dla miast, które wybudowali portugalscy konkwistadorzy w Ameryce Południowej i Środkowej. Lizbona jest stolicą i największym miastem Portugalii. Lizbona jest położona na wybrzeżu atlantyckim, nad ujściem rzeki Tag.

Do najważniejszych zabytków tego miasta zalicza się Zamek św. Jerzego, Katedrę Sé w Lizbonie, Klasztor Hieronimitów w Belém, Torre de Belém w dzielnicy Belém, Pomnik Odkrywców i Kościół św. Antoniego. Lizbona to również centrum turystyczno – wypoczynkowe i sportowe.
Lizbona położona jest na siedmiu wzgórzach. Jednak turystom poleca się zwiedzanie na piechotę tego wspaniałego miasta. Wszystkie historyczne dzielnice znajdują się w centrum miasta i są położone blisko siebie. Obowiązkowym punktem zwiedzania miasta powinna być przejażdżka żółtym tramwajem. Lizbona kocha zabawę. Warto więc udać się tutaj do jednego z licznych klubów. Lizbona to także fantastyczne małe knajpki, które serwują zielone wino fado, grillowane sardynki, dorsza i gulasze rybne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.