Jesteś tutaj: formika-travel.pl > USA > Kansas

Londyn

ondyn jest jednym z piękniejszych miast europejskich. To stolica Wielkiej Brytanii. Leży w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, nad rzeką Tamizą. Jest trzecim co do wielkości miastem Europy (po Moskwie i Istambule) i największym miastem w Unii Europejskiej. Mieszka w nim 8,2 mln mieszkańców. Londyn jest największym centrum finansowym świata.
Do największych atrakcji tej europejskiej stolicy należy niewątpliwie Tower of London założona przez Wilhelma Zdobywcę w 1078 roku. Jest jednym z najpopularniejszych fortów na świecie. Znajdują się tutaj bezcenne klejnoty koronne.
Będąc w Londynie nie można pominąć Big Bena czyli dzwonu z Wieży Zegarowej. Dzwon waży 13 ton. A zegar jest największym zegarem w Wielkiej Brytanii.
W centrum Londynu na terenie The City znajduje się Katedra Świętego Pawła. Jest to budowla z XVIII wieku. Charakteryzuje się monumentalną kopułą, która ma średnicę 50 metrów. Waży 700 ton. Katedra ma 108 metrów, a jej długość wynosi 158 metrów.
Kto nie słyszał o Moście Tower Bridge? Chyba wszyscy słyszeli, dlatego naturalnie będąc w Londynie nie można pominąć tej wizytówki miasta. Jest to oryginalny, ruchomy most. W czasach swojej świetności otwierano go nawet i pięć razy dziennie przepuszczając statki.
Opactwo Westminsterskie, Pałac Buckingham (oficjalna siedziba monarchów brytyjskich) oraz słynny Hyde Park są kolejnymi punktami obowiązkowymi wycieczek zwiedzających Londyn. Podobnie jak Muzeum Brytyjskie, w którym znajdują się eksponaty sztuki z przekroju całej ludzkiej cywilizacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.