Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stany Zjednoczone > Oklahoma City, Oklahoma

Niemowlę w podróży

Niektórzy stwierdzą, że to idiotyzm zabierać niemowlaka w podróż, ale są tacy rodzice, dla których podróżowanie z niemowlęciem to normalność. Jak powinna wyglądać podróż z tak małym dzieckiem?
Ważne jest, by dziecko miało odpowiednie dokumenty – najlepiej wpis do paszportu lub własny paszport lub tymczasowy dowód osobisty (w krajach Unii Europejskiej). Gdy wybieramy się w podróż zadbajmy, by dziecku nie zafundować ostrej zmiany klimatu, która może źle się odbić na jego zdrowiu. Najlepszym środkiem lokomocji będzie samolot – jest najmniej uciążliwy. Pamiętajmy jednak, by nie zabierać w taką podróż niemowlęcia, które nie ukończyło jeszcze pierwszego miesiąca. Zmiana ciśnienia i suche powietrze nie będą dla niego dobre. Ze sobą należy zabrać sprawdzone kosmetyki, odpowiednie ubranka oraz zabawki dziecka. Podczas podróży i pobytu należy odpowiednio dbać o higienę – własną i dziecka. Należy zawsze wyparzać smoczki i kubeczki, nie podawać dziecku podejrzanych potraw. Warto mieć ze sobą niewielki czajnik elektryczny, w którym zawsze można przegotować wodę.
Jeśli te rady zostaną spełnione, mamy duże szanse, że urlop z niemowlęciem będzie jak najbardziej udany, a my wypoczniemy mimo obecności maluszka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.