Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Podróże > Pireneje

Po powrocie z tropików

Wracamy z tropikalnego raju. Przed wyjazdem zaszczepiliśmy się na wszelkie możliwe sposoby – te obowiązkowe i te dodatkowe. Jednak to nie wszystko, po powrocie z każdego kraju tropikalnego powinniśmy się skonsultować z lekarzem.
Taka wizyta jest konieczna przede wszystkim, gdy po powrocie do kraju wystąpi gorączka, bole mięśni lub głowy – objawy niekoniecznie muszą wskazywać na grypę. Poza tym, gdy choruje się na cukrzycę, serce, układ oddechowy lub podczas podróży mieliśmy kontakt z chorobą zakaźną wizyta u lekarza będzie konieczna. Gdy nasz pobyt w krajach tropikalnych był dłuższy niż 3 miesiące warto udać się też do lekarza.
Lekarz medycyny tropikalnej, (bo do takiego specjalisty powinniśmy się udać na konsultacje), musi na początku wykluczyć ryzyko zachorowania na choroby zagrażające życiu. Przede wszystkim są to takie schorzenia jak malaria. Lekarz może zlecić dalsze badania, które wykluczą ryzyko zachorowania. Ewentualnie na ich podstawie podejmie decyzję o dalszym leczeniu. Należy też dokończyć szczepienia, które pozwolą utrzymać na dłużej odporność organizmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.