Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Opisy miasta > Wiedeń miasto Mozarta

Podróż piesza

Gdy lubisz chodzić, nie krępuj się, podróż piesza jest także wspaniałą przygodą. Jednak pamiętaj o własnym zdrowiu. Tylko ludzie o dobrej kondycji fizycznej powinni wybierać się na długie, piesze wyprawy… Czy, aby na pewno?

Pojęcie zdrowego trybu życia to spacery i piesze wędrówki. Każdy z nas lubi chodzić. Nie każdy jednak może przebyć długą trasę, ponieważ do tego trzeba treningu i przygotowania. Piesze wyprawy hartują jednak charakter i zaostrzają apetyt na więcej. Trening czyni mistrza. Pieszy wędrowiec jest zdany na siłę własnych nóg i tężyznę fizyczną. Musi unieść siebie samego plus plecak wyładowany po brzegi ubraniami, zestawem do spania, czyli śpiworem i karimatą oraz innymi potrzebnymi drobiazgami, które niejednokrotnie ważą 15 – 20 kilogramów. Jednym słowem – słabeusze nie mają tutaj szans.
Ważny jest też czas. Pieszy wędrowiec musi optymalnie określić czas swojej podróży. Powinien także ocenić swoje siły na zamiary, nigdy odwrotnie. Należy przewidzieć też to, co jest nieprzewidziane – choroby, kontuzje, zwłaszcza nóg. Wszystko podczas takiej podróży może się wydarzyć.

Podróż piesza jest trochę podobna do podróży autostopem. Jest niebezpieczna, a zarazem wyjątkowa.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.