Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stolice europejskie > Lizbona

Podróżowanie ekstremalne

Człowiek jest istotą, która lubi znajdować się w centrum uwagi, lubi też eksperymenty. Dlatego niektórzy podróżnicy wybierają nietypowe środki transportu, na które inni nigdy by się nie zdecydowali.

Jednym z nich jest podróż koleją, zwłaszcza transsyberyjską. Pokonanie trasy między Moskwą a Władywostokiem zajmuje 7 dni. Podczas podróży pociąg jest mieszkaniem bez wygód. Spanie z przygodnymi współpasażerami to nie jest problem. Brak dostępu do bieżącej wody już nim zaczyna być. Przygotowywanie samemu posiłków też przyjemne nie jest, ale zmniejsza się w ten sposób ekwipunek. Jednak wszystkie niewygody rekompensuje przyjazd do Władywostoku, skąd do Japonii czy do Chin jest tak bardzo blisko.
Kolejnym przykładem może być tramping. Do trampingu należy przygotować się fizycznie. Trasa może nie być łatwa, a pokonuje się ją niejednokrotnie przy pomocy własnych nóg. Tramping polega na połączeniu typowych środków komunikacji i pieszych wędrówek.

Ale co tam tramping, podróż koleją czy nawet lot balonem przy podróży dookoła świata maluchem czy Ursusem, to dopiero jest przygoda i wyzwanie. Dla prawdziwego podróżnika każdy środek lokomocji jest dobry i odpowiedni, by tylko przybliżał go do celu podróży.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.