Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stany Zjednoczone > Fargo, Północna Dakota

Przed podróżą autokarem

Autokar jest niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych środków transportu, jeśli bierzemy pod uwagę wycieczki – te bliskie i te dalsze. Czy jest wygodny? Czy jest bezpieczny? Co zrobić, by podróż autokarem była przyjemna?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby do autokaru nie zabierać olbrzymiej ilości bagażu. Bagażnik ma ograniczoną pojemność. Po drugie autokar to samochód, czyli osoby, które cierpią na chorobę lokomocyjną powinny wybrać odpowiednie dla nich miejsce z przodu autobusu i wcześniej zaopatrzyć się w środki typu aviomarin lub inne podobne specyfiki. Warto mieć ze sobą cukierki z imbirem lub korzeń imbiru, który działa przeciwwymiotnie. W razie potrzeby należy mieć przygotowane torebki foliowe.
Przed samą podróżą należy się zorientować, ilu kierowców jedzie w daleką trasę. Powinno być ich dwóch oraz zapytać o stan techniczny samochodu. Jeśli cokolwiek wzbudzi naszą wątpliwość należy natychmiast zgłosić to pilotowi wycieczki lub wezwać w razie potrzeby policję (w przypadku „łysych opon” lub na przykład podejrzenia nietrzeźwości kierowcy. Takie przypadki się zdarzają, chociaż nie są one nagminne. Lepiej jednak dmuchać na zimne, niż cierpieć w wypadku. Autokar jest samochodem, a samochód jest jednym z najbardziej niebezpiecznych środków transportu i o tym należy zawsze pamiętać wybierając ten środek lokomocji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.