Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stolice europejskie > Ateny

Schronisko młodzieżowe

Młodzież podróżuje od zawsze. Bierze udział w wycieczkach szkolnych, jeździ na obozy, kolonie… Albo sama wybiera się na wakacje za zgodą rodziców. Młodzi ludzie najczęściej zatrzymują się w schroniskach młodzieżowych. Co to są schroniska młodzieżowe?

Schroniska młodzieżowe są obiektami turystycznymi specjalnego przeznaczenia, a przede wszystkim ich usługi są skierowane do konkretnego klienta czy młodzieży. Schroniska młodzieżowe to obiekty turystyczne, których zadaniem jest świadczenie usług na rzecz turystyki młodzieżowej – indywidualnej i grupowej. Schronisko młodzieżowe może znajdować się w mieście lub poza miastem, na przykład na szlaku turystycznym. Zajmuje część lub cały budynek. Schroniska młodzieżowe podobnie jak i inne obiekty turystyczne dzieli się na określone kategorie. W tym przypadku wyróżniamy trzy kategorie, które zależą od poziomu świadczonych usług oraz wyposażenia obiektu. Najwyższą jest tu kategoria I. Najniższa ma oznaczenie kategorii III.
Odmianą schroniska młodzieżowego jest szkolne schronisko młodzieżowe. Ten typ schroniska jest specjalną placówką oświatowo-wychowawczą. Tu odbywają się kolonie, zielone szkoły. Jest to miejsce, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje uzdolnienia i korzystać z różnych form spędzania wolnego czasu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.