Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Zabytki starożytne > Wielki Mur Chiński

Sposób na podróżowanie

Każda podróż nawet ta niedaleka może stać się najważniejszą w naszym życiu. Podróż wymaga od nas specjalnego przygotowania. Jednym z takich punktów powinien być wybór odpowiedniego środka transportu.

 

Przede wszystkim warto określić sobie cel podróży (daleki lub bliski) i jakie zadania ta nasza wyprawa ma spełnić – czy ma to być pobyt stacjonarny, czy jedziemy zwiedzać lub po przygodę. Określmy także nasze preferencje, co do środka transportu. Jeśli panicznie boimy się latać, to nie zmuszajmy się do podróżowania samolotem, chyba, że musimy udać się do cioci w Australii na pogrzeb wujka. Samolot jest idealnym, szybkim środkiem transportu w odległe miejsca.

Gdy cel podróży jest natomiast bliższy, można do niego dotrzeć autobusem (taniej, ale mniej bezpiecznie) lub samochodem albo pociągiem. Samochód jest także odpowiedni, gdy chcemy dużo zwiedzać i czuć się niezależni. Podobnie jak podróż autostopem. Jednak autostop to wyprawa dla osób odważnych i nieoczekujących wygód. Można też podróżować rowerem lub motorem, jeśli lubimy wyprawy ekstremalne. Ci, którzy nie cierpią na chorobę morską, a uwielbiają wodę, mogą pływać statkiem, jednak będą narażeni na monotonię morskich widoków.

 

Każdy środek transportu będzie dobry, byle był dopasowany do naszych potrzeb i możliwości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.