Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stany Zjednoczone > Filadelfia, Pensylwania

Syndrom Paryża

O tym, że Paryż jest jednym z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych stolic europejskich nikogo nie trzeba przekonywać. Paryż jest nazywany stolicą miłości. Tu najchętniej przyjeżdżają spędzać podróż poślubną nowożeńcy licząc, że miasto przyniesie im szczęście.

Paryż jest położony w północnej części Republiki Francji. Jest zarazem jej największym i miastem i stolicą. Obszar metropolii ma 20 dzielnic, rozlokowanych na 105 km2. Ścisły Paryż zamieszkuje około 2 mln osób. Aglomeracja liczy – 12mln mieszkańców. W Paryżu występuje coś takiego jak syndrom Paryża. Co to za zjawisko?
Syndromu paryskiego doświadcza wielu turystów, którzy są nastawieni na to, że ujrzą cudowne miasto z obrazów filmowych. Jednak ich wyobrażenia niestety spotykają z rzeczywistością – dosyć szarą i brudnawą. Choć Paryż ma wiele zabytków, to jednak na ulicach nie jest za czysto, istnieje też duża bariera językowa. W pierwszym odruchu turyści nie są więc zachwyceni tym miastem. Zauroczenie przychodzi dopiero po chwili.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.