Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Wakacje > San Remo

Thassos

Thassos nazywana jest szmaragdową wyspą Morza Śródziemnego, a wszystko za sprawą niezwykłego koloru morza. Thassos znajduje się na Morzu Egejskim. Od stałego lądu dzieli ją 12 km. Jeśli ktoś nie lubi wypraw w różne miejsca, wystarczy, że odwiedzi Thassos – to krajobrazowo Grecja w pigułce.
Na północy wyspy rosną bujne zielone lasy. Na południu są zaś piękne, piaszczyste plaże. Tu także znajdziemy wybrzeże klifowe, jaskinie i romantyczne zatoczki. Na południu Grecy uprawiają oliwki – najsmaczniejsze i najlepsze odmiany na całym świecie. Podobnie jak produkowany tutaj naturalny miód. Thassos oprócz oliwek posiada jeszcze jedno niezwykłe bogactwo naturalne. Mianowicie wyspa jest zbudowana z białego marmuru – najdroższego i najpiękniejszego. Marmur z Thassos jest znany na całym świecie.
Limenas jest stolicą Thassos. Tutaj znajdują się wykopaliska – ruiny świątyni Dionizosa, amfiteatr hellenistyczny, akropol oraz świątynia bogini Ateny. Jednak miejscem najbardziej niezwykłym, które należy zwiedzić jest klasztor Archanioła Michała z XII wieku. Podobno w miejscu, gdzie powstał klasztor, niegdyś wybiło źródełko. Znajduje się tutaj jedna z najcenniejszych relikwii – gwóźdź z krzyża Chrystusa i wspaniałe ikony.
Thassos to raj dla turystów, którzy szukają wypoczynku i wytchnienia w bezpiecznym, pięknym miejscem na południu Europy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.