Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Turystyka > Zobacz najwyższy budynek w Europie

Union Station w Waszyngtonie

Czy wiecie, że statystycznie najczęściej zwiedzanym zabytkiem na świecie jest stary, zabytkowy dworzec kolejowy z połączony z galerią handlową? Każdego roku odwiedza go aż 37 mln osób. Ten dworzec znajduje się w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki. To Union Station.
Union Station znajduje się w samym centrum Waszyngtonu. Najczęściej tu zaczyna się i kończy zwiedzanie miasta. Jest to jednak niewątpliwie reprezentacyjny dworzec kolejowy. Jeden z najpiękniejszych zabytkowych dworców amerykańskich. Został oddany do użytku w 1907 roku. Jego właścicielem jest firma Amtrak, która jest operatorem pociągów pasażerskich w USA. Na dworcu kursują też pociągi linii Maryland Rail Commuter (MARC) i VRE. Na Union Station wjeżdża również komunikacja miejska czyli Metrorail. Union
Dworzec kolejowy Union Station jest znaczącym węzłem komunikacyjnym dla Waszyngtonu. Jego budynek jest interesującym przedstawicielem architektury amerykańskiej, a w szczególności charakterystycznej dla Waszyngtonu. Tu też jest centrum handlowe – można znaleźć ciekawe sklepy i restauracje, które serwują dania z całego świata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.