Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Stolice europejskie > Praga

Wiedeń

Wiedeń jest stolicą Austrii i jednym z najpiękniejszych miast europejskich. Leży nad Dunajem. Jest też uznawany za jedno z najbardziej przyjaznych miast swoim mieszkańcom. Jest także jedną z najbezpieczniejszych stolic europejskich. Posiada doskonale zorganizowaną infrastrukturę komunikacyjną (tanią), poza tym oferuje liczne miejsca pracy i wspaniałe miejsca rozrywki takie jak słynny wiedeński Prater (park rozrywki z jednym z największych w Europie kół młyńskich). Tu znajduje się też niezwykła Opera Wiedeńska i filharmonia, z której koncertów Wiedeń słynie na cały świat. W Wiedniu odnajdziemy wspaniale muzea – takie jak Galeria Albertina.

Początki osadnictwa na terenach stolicy Austrii sięgają około 500 r. p.n.e. Była to początkowo osada celtycka. W 15 r. p.n.e. Wiedeń był rzymskim posterunkiem granicznym. Miastem stolica Austrii jest od 1221 roku. Był wtedy jednym z największych i najważniejszych miast Cesarstwa Niemieckiego. Po jego upadku Wiedeń stał się stolicą Cesarstwa Austrii, potem centralnym miastem Austro-Węgier., a następnie stolicą Republiki Austrii.
Centrum miasta jest zarazem jego najbardziej historycznym miastem, gdzie praktycznie trudno jest zliczyć i wymienić wszystkie zabytki ze wszystkich epok historycznych zostało w 2001 roku umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.