Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Wakacje > Perugia

Wieża Eiffla

Paryż to miasto cudów. Paryż jest miastem miłości. O Paryżu można mówić wiele i bardzo długo. To tutaj znajdują się miejsca, które są najchętniej odwiedzane przez turystów z całego świata. Jednym z takich miejsc jest wizytówka stolicy Francji czyli słynna Wieża Eiffla. Corocznie ściąga do siebie 6,7 mln turystów.
Wieża Eiffla jest symbolem architektonicznym Paryża. Tak samo jest traktowana jako symbol Francji. Jest najwyższym obiektem architektonicznym w Paryżu i piątym we Francji. Żelazna dama, jak nazywa się potocznie Wieżę Eiffla, znajduje się w zachodniej części miasta nad Sekwaną. Wieżę zbudowano specjalnie na paryską Wystawę Światową w 1889 roku. Miała upamiętnić setną rocznicę wybuchu Rewolucji Francuskiej. Była też pokazem poziomu wiedzy inżynierskiej. Stanowiła szczytowe osiągnięcie możliwości technicznych epoki.
Wieża ma wysokość 324 m czyli jest to blisko 81 pięter. Jej waha się o 18 cm. A wszystko zależy od panujących warunków atmosferycznych, a zwłaszcza temperatury powietrza. Gdy wieją silne wiatry, odczuwalne jest kołysanie wieży, odchył wynosi – 6 –7 cm. Eiffla to 18 038 części metalowych. Do jej konstrukcji użyto 2, 5 mln nitów. Wieża waży 10 000 ton.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.