Jesteś tutaj: formika-travel.pl > Plaże > Bezpieczne plażowanie

Zdrowie w podróży

Podróże do obcych i niejednokrotnie egzotycznych krajów są wspaniałą przygodą. Warto jednak zadbać na miejscu, by przygoda nie zamieniła się w przykre doświadczenia zdrowotne. Szczepienie nie zwalnia nikogo przed ostrożnością i racjonalnym postępowaniem.
Nigdy nie wolno pić surowej wody, gdyż to ona tak jak i jedzenie są przede wszystkim przyczyną zachorowań na między innymi biegunkę podróżnych, dur brzuszny, poliomyelitis, WZW typu A czy też cholerę. Należy więc pić wodę mineralną produkowaną przez uznane firmy światowe takie jak Nestle. Woda musi być w butelce fabrycznie zamkniętej. Ale nawet woda mineralna nie gwarantuje 100 procentowego bezpieczeństwa, dlatego nawet i ją zaleca się przegotować. Proces ten zabija wszystkie znajdujące się bakterie, wirusy i pasożyty.
Natomiast, jeśli chodzi o jedzenie, zawsze należy się upewnić przed spożyciem posiłku, czy było odpowiednio przechowywane i starannie ugotowane. Owoce zawsze należy myć przed spożyciem, a najlepiej obrać ze skórki i opłukać w wodzie mineralnej lub przegotowanej. Nigdy nie należy kupować jedzenia na ulicznych straganach i w miejscach przypadkowych.
Jeśli będą przestrzegane te proste zasady, jedzenie i picie nigdy nam nie zaszkodzi.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.